Život v Bradavicích
Zdarma
Online hra ze světa Harryho Pottera postavená na hře Ultima Online
Život v Bradavicích
Blok vršek
Hlavní menu
 
Úvod
Novinky
Galerie
Soubory
Status servru
Kontakty

Fórum
Blok spodek

Blok vršek
letní prázdniny
Blok spodek

Blok vršek
Bradavice
 
Učební plán
Pamětní síň
Rozvržení roku
Rozvrh hodin
Harmonogram dne
Seznam studentů
Profesorský sbor
Blok spodek

ICQ podpora

Ovládání hry

1. Vytvoření postavy

1.1
Při prvním přihlášení do hry si musíte vytvořit postavu.
Jako povolání si vybereme Kouzelník.

1.2
V dalším kroku vypište jméno, které vám bylo vybráno, do kolonky "Character name". Vyberte si pohlaví Male (Muž) nebo Female (Žena) a nastavte si barvu oblečení, pleti a typ vlasů (Hair style). U chlapců je zakázané nastavovat vousy.

1.3
Po potvrzení bude Vaše postava vytvořena a přesunuta do tutoriálu kde si procvičíte základní ovládání hry.

1.4
Nyní jste úspěšně vytvořili svou postavu a můžete vstoupit do kouzelnického světa.

2. Uživatelské možnosti

Postava2.1.
Dvakrát klikněte levým tlačítkem myši na svou postavu a nebo použít klávesovou zkratku alt+p. Otevře se vám okno s obrázkem vaší postavy. Krom postavy vidíte v levé části menu.

2.2
Help
Pomocí něj můžete napsat "pages" někomu z RT týmu, pokud jste našli nějaký bug hry a nebo jste někde uvízli.
Máte 200 znaků na to, aby jste popsali situaci ve které se nacházíte (co se stalo, kde se to stalo) a odešlete potvrzením OKAY. Příklady psaní page naleznete zde.

2.3
Options
Zde si můžete nastavit barvu textu a emotů, vypnout zvuk popř. jiná nastavení. Více naleznete zde

2.4
Logout
Tímto tlačítkem správně opustíte hru a vaší postavu pošlete spát.

2.5
Journal
Je to krátkodobý záznam konverzace a systémových informací.

2.6
Quests
Toto tlačítko zatím není nijak použito.

2.7
Skills
Po kliknutí na toto tlačítko se vám zobrazí seznam takzvaných aktivních dovedností. Jak budete postupně procházet hrou, budou vám tyto dovednosti postupně přibývat. Do začátku může každý sbírat bylinky - návod jak na to naleznete zde.

2.8
Guild
Toto tlačítko zatím není nijak použito.

2.9
Peace
Tímto přepínáte mezi bojovým módem, kde dvojklik znamená útok (WARMOD) a normálním stavem (PEACE). Při kliknutí Vám zčervená kurzor myši a Vaše postavička se uvede do bojového modu, kde dvojklik na hráče či monstrum Vaše postavička zaútočí. Můžete také spustit klávesovou zkratkou alt+c, nebo pro krátkodobé přepnutí stisknutím tabulátoru.

2.10
Status


3. Další možnosti

Batoh3.1
Batoh
Nebo-li inventář se nachází u nohy vaší postavy. Dvojklikem jej otevřete a zobrazí se vám jeho obsah.

3.2
PergamenPergameny
Oba pergameny nejsou zatím není nijak použity.

4. Akce postavy

4.1
Pohyb
Doporučujeme pohyb myší pomocí pravého tlačítka myši (pohyb do 8 stran) před pohybem klávesnicí (pohyb do 4 stran). Pokud jednou kliknete na místo, vaše postava tím směrem udělá krok. Pokud budete tlačítko držet, vaše postava půjde tím směrem, kde máte kurzor. Když oddálíte kurzor dál od vaší postavy, začne utíkat.

4.2
Akce s předměty
Target Aktivujete jej dvojklikem levého tlačítka myši. Pokud se objeví target (kurzor s kolečkem), je nutno jej na něco použít (osoba, věc). Např. když se chcete napít dvojklikem na hrnek a poté kliknete jednou na sebe, čímž se napijete.

4.3
Mluvení
Hovořit je jednoduché, stačí něco smysluplného napsat (text se zobrazuje vlevo dole) a potvrdit enterem.

4.4
Jídlo
Pro požití jídla stačí dvojklik levým tlačítkem myši a Vaše postava jídlo pozře. POZOR ať Vaše postava nehladoví!

4.5
Kouzlení
Pro kouzlení potřebujete hůlku, bez ní nevykouzlíte žádné kouzlo a ani se jej nenaučíte. Hůlku uchopíte do ruky tak, že ji přetáhnete v okně s postavou do ruky. Dvojklik na hůlku a poté targetem ještě jednou na ni zapříčiní máchnutí hůlkou.

5. Emote, šeptání, křičení

5.1
Emote
se píše pomocí dvojtečky mezery a textu, tedy když napíšete : usmál se, ve hře se zobrazí jinou barvou jako *usmál se*

5.2
Šeptání
se provádí podobně jako emot s tím rozdílem, že místo dvojtečky napíšete středník (;). Tento text uslyší postava na pole vzdálená, tedy musí být těsně u vás.

5.3
Křičení
je obdobné jako u emote nebo šeptání. Místo středníku nebo dvojtečky napíšete vykřičník (!). Tento text uslyší postavy vzdálené i několik obrazovek.

5.4
Emotemenu
je další možnost jak používat emoty. Při otevření hry na celou obrazovku uvidíš automaticky otevřený světlý sloupec, a to je právě ono EMOTEMENU. Čítá patnáct položek. Při kliknutí na šipku vlevo od textu se zobrazí emote, který má často navíc nějaké funkce.

V případě, že pravým tlačítkem emotemenu omylem vypneš, napiš [emotemenu a sloupec se znovu zobrazí. V případě, že nenapíšeš hranatou závorku, text se odešle do hry, což ji dost ruší! Hranatou závorku napíšeš pomocí pravého Alt a klávesy F.

Položky rozhlédnout se, zavrtět hlavou a přihlásit se jsou pouhé urychlovače bez speciálních funkcí, pomineme-li pohyb postavy u prvních dvou jmenovaných emotů.

Pokud použiješ zahihňat se, zasmát se, zakašlat, zatleskat nebo zaklepat, kromě emotu nad hlavou vaší postavy uslyšíš zvukový efekt (samozřejmě pouze v tom případě, že máš zapnutý zvuk).

Emoty sehnout se a uklonit se způsobí animaci – u shýbání je to postupné sehnutí a potom nahoru, zrušit se dá pohybem šipky nebo krokem postavy.

Pátou položkou emotemenu je ukazování. Po kliknutí na šipku se nad tvojí postavou napíše emot *ukazuje* a u kurzoru myši se zobrazí target. Tím klikni tam, kam chceš, aby tvoje postava ukázala – ono místo se označí.

Lehnout si/vstát pomůže například v případě, že uklouzneš. Klikem totiž tvoje postava vstane, pokud leží, případně si lehne, pokud stojí.

Shlédnutí oblohy způsobí emot *dívá se vzhůru*. Kousek nad levým dolním rohem okna se zobrazí aktuální stav oblohy, např. Obloha je plná mraků., Na obloze není ani mráček.

Blíže prozkoumat a přičichnout si jsou speciální emoty, díky kterým si můžeš prohlédnout nějakou věc, například brky, hřebeny nebo tekutiny.

A jedna rada na závěr: Než budeš na fórum psát, že ti emotemenu nefunguje a nezobrazuje se, klikni si do pravého horního rohu a zvětši UO na celou obrazovku

6. Options - nastavení barvy textu aj.

Blok vršek
Hra ŽvB
 
O projektu
Pravidla
FAQ
Instalace
Blok spodek

Blok vršek
Registrace
 
Registrace
Blok spodek

Blok vršek
 
 
Blok spodek

Blok vršek
Almanach
 
Role Playing
Kouzelnický svět
Kouzelnické předměty
Ostatní předměty
Kouzelní tvorové
Ovládání hry
Blok spodek

Klíč
Život v Bradavicích
Veškeré obrázky a materiály týkající se románů J.K.Rowlingové © Albatros
Veškeré materiály týkající se "Harry Potter" filmů © Warner Bros
Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!